Akikre az elismerés felelősségét tették:
Tanárok - Öregdiákok

"Úgy élj, hogy megbecsüljenek, és imádkozz, hogy méltó lehess rá."

Tanáraink díjai  --  Öregdákok díjai

 

Elismert tanáraink

A tanárok munkájának elismerése bizonyos szempontból diákjainak elismerése is; és mindig együtt jár azzal, hogy nemcsak az ő, de az iskola hírneve is öregszik.

 

 

Dr. Kerényi Lajos Sch.P.

Hit pajzsa - Parma fidei - 2007

Európa polgára - 2015

IX. kerület díszpolgára - 2004; Nagymaros díszpolgára - 2008

Mindszenty Emlékérem - 2019 (cikk)

Kerényi Lajos piarista szerzetes "65 esztendei áldozatos és fáradhatatlan lelkipásztori szolgálatáért" kapta meg a Mindszenty-emlékérmet.

Juhász Judit, a Magyar Művészeti Akadémia szóvivője, a Mindszenty Társaság tagja Kerényi Lajost méltatva ismertette: a második világháború idején a tatai piarista gimnázium diákjaként hívták be katonának. A frontra, majd szovjet hadifogságba került. Hazatérve 1946-ban leérettségizett, majd felvételét kérte a piarista rendbe. 1952-ben szentelték pappá.

A hatalomnak hamar szemet szúrt a fiatalokat maga köré gyűjtő, betegeket látogató, kiváló közösségszervező pap, ezért Kerényi Lajos szolgálatának első 25 évét állandó megfigyelés, kihallgatások, újabb és újabb áthelyezés jellemezte. A hatalom azonban nem érte el célját, Kerényi Lajos a zaklatásokat jelként értékelte, hogy fontos, amit tesz, és szolgálati helyein mindenhol virágzó közösségeket hozott létre - mondta Juhász Judit.

 

Pákh György

 Rákóczi-gyűrű - 1995

A II. Rákóczi Ferenc Közgazdasági Alapítvány Kuratóriuma

 Rákóczi díj - 1999

A II. Rákóczi Ferenc Közgazdasági Alapítvány Kuratóriuma

 ​Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztje - 2005

 Ericsson díj - A matematika népszerűsítéséért. - 2005

 Az Ericsson Magyarország Kutatás-Fejlesztési Igazgatósága által 1999-ben alapított díjat általános-, vagy középiskolákban fizikát vagy matematikát oktató pedagógusok nyerhetik el. Az elismerés azért jött létre, hogy támogassa, elismerje és erősítse a magyarországi, világviszonylatban is kiemelkedő matematikai és természettudományos alapképzést.

 Az ERICSSON-DÍJAKAT két kategóriában ítélik oda:

 ,,Ericsson a matematika és fizika népszerűsítéséért'' díj és az ,,Ericsson a matematika és fizika tehetségeinek gondozásáért'' díj

Szent Gellért Érdemérem ezüst fokozat - 2014.

A Szent Gellért díjat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia alapította azzal a céllal, hogy lehetőséget teremtsen a katolikus közoktatásban végzett kiemelkedő munka elismerésére. Az elismerést az illetékes fenntartó adományozza.

 ​Mesterpedagógus fokozat - 2014

 

 

 

Richlik-Horváth Katalin

 

Pro Progressio díj - 2021

A laudáció: "RICHLIK-HORVÁTH KATALIN A budapesti Szent Margit Gimnázium matematika-fizika-informatika szakos tanára. Több, mint egy évtizede dolgozik azon, hogy a matematika és a természettudományok iránt eredendően nem érdeklődő középiskolás diákokkal is megszerettesse ezeket a tárgyakat. Munkája különlegességét az adja, hogy azok közül a diákok közül tudja megtalálni a műszaki élet számára a tanulókat, akik nem gondolták volna magukról, hogy alkalmasak erre. Gyakorlóiskolai vezető tanárként fontos feladata, és ennek elkötelezett híve, hogy diákjait ösztönözze és megfelelően felkészítse a különböző szakmai versenyekre. Hivatásának középpontjában a középiskolás fiatalok természettudományos érdeklődésének felkeltése, erősítése, valamint a műszaki pálya felé történő orientálása áll. Szakmai munkájának és hozzáértő tevékenységének köszönhetően az elmúlt öt évben átlagosan mintegy 80 csapat közel 200 diákja vett részt a Matematika Mindenkinek és a Fizika Mindenkinek versenyeken. Szakmai felelősként, javítóként és a zsűri elnökeként vesz részt az említett versenyek lebonyolításában."

 

 

 

Somogyi Mihály

 MesterM 2013 díj - 2013

 "Elismerésül azért, hogy óráit mindig lelkesedéssel, odaadással és fülig érő szájjal tartja, amely átragad diákjaira. Köszönettel azért, a szakmai felkészítés mellett a hétköznapi élet jelenségeit is becsempészi az órákra."

 

Vízhányó Zsolt Sch.P.

 

MesterM 2011 díj - 2011

 "A MOL idén második alkalommal indította útjára a MesterM - díjat, melyre egyetemista diákok jelölhetik egykori középiskolai matematika, fizika és kémia tanáraikat. Olyan tanárokra vártuk a jelölést, akiknek volt diákjaik sok mindent szeretnének megköszönni, elsősorban azt, hogy megszeretették velük a természettudományokat és ez által a természettudományos és/vagy mérnöki pálya felé segítették őket, valamint, hogy személyiségükkel, emberségükkel példát mutattak nekik."

 E levélben szeretnénk gratulálni Önnek ahhoz hogy azon 190 pedagógus között volt hazánkban és a határon túli magyar lakta településeken, akiknek diákjai úgy érezték, köszönettel tartoznak, és a MesterM-díj adta lehetőségeket kihasználva ezt meg is tették.

 

Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért - 2014

 A „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díj 2013 tavasza óta ad lehetőséget a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző hazai és határon túli pedagógusok elismerésére. A díj elnevezése a Bonis bona discere, vagyis „Jótól jót tanulni” latin közmondásból származik.

Az Országgyűlési Határozattal indított, 2028-ig szóló Nemzeti Tehetség Program egyik célkitűzése, hogy erkölcsi és anyagi elismerésben részesítse azokat a hazai és határon túli tehetséggondozó pedagógusokat és szakembereket, akik általános iskolákban, középiskolákban, szakiskolákban végzett munkájuk során kiemelkedően sokat tesznek a nemzet tehetségeinek kibontakoztatása érdekében. E cél elérése érdekében az EMMI kezdeményezésére a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásáért felelős szervezet, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet meghívásos pályázatot írt ki a szakmai elismerés szempontrendszerének kidolgozására és a díj odaítélésével kapcsolatos teendők koordinálására. A feladat ellátására 2014. végéig a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (MATEHETSZ) kapott felkérést azzal, hogy a hazai és határon túli Tehetségpontok több mint 1000 tagot számláló hálózatán keresztül érje el a jelölésre legméltóbb szakembereket.  

 

Elismert öregdiákjaink

A tanárok munkájának elismerése bizonyos szempontból diákjainak elismerése is; és mindig együtt jár azzal, hogy nemcsak az ő, de az iskola hírneve is öregszik.

 

Dr. Bálint Erika

Nők a Tudományban Kiválósági Díj - 2018 - kémiatudományok kategória Nők a Tudományban Kiválósági Díj

A Nature-díjas Nők a Tudományban Egyesület a szakterületükön legsikeresebb fiatal kutatónők munkásságának elismerésére 2013-ban alapította a Nők a Tudományban Kiválósági Díjat. Hiszünk benne, hogy a sikeres kutatók és innovátorok felkutatása, bemutatása és jutalmazása kiemelten fontos Magyarország tudományos és gazdasági versenyképessége szempontjából...

Kémiatudományok kategória

Napjainkban az élet minden területén, így a különféle gyógyszerek és növényvédő szerek előállításakor is kiemelten fontos szempont az egészségre ártalmatlan, környezetbarát gyártási technológiák kidolgozása és használata. Ennek köszönhetően került előtérbe a mikrohullámú besugárzási technológia is, melynek alkalmazásával a szükséges kémiai átalakítások gyorsabban és hatékonyabban, továbbá felesleges oldószerek és katalizátorok használata nélkül játszódhatnak le. Ilyen szerves és foszforkémiai átalakítások megvalósítására alkalmas környezetbarát technológiák kidolgozásában szerzett elévülhetetlen érdemeket a kémiatudományok kategóriában díjazott Dr. Bálint Erika, aki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szerves Kémia és Technológia Tanszék tudományos munkatársa. Az Új Nemzeti Kiválóság Program

 

 




Naptár
Aktuális | Kovetkező események
ImpresszumAdatkezelési tájékoztató

Minden jog fenntartva © Szent Margit Gimnázium

Tervezte az Unicial